Wstęp

Bajeczna♥ i Kolorowa♥ zapraszają na Tydzień!750najbardziej zwariowany~~wybuchowy~~orzeźwiający~~kolorowy~~owocowy~~Muzyczny~~Filmowy~~Niebanalny~~Książkowy~~Błyskotliwy~~Zaczarowany~~(Do)wolny~~Wirujący

środa, 25 kwietnia 2012

Książkowa Środa

Witam i o ulubione książki pytam ;)
Dzisiaj zaproponuję wam książki z serii; "Blask Corredo" autorstwa Agnieszki Grzelak.
Świetne książki.
Pierwsza z nich:

Herbata szczęścia opowiada o przygodach i trudnościach, jakie pokonuje Szklarka - wychowanka instruktorek z Wyspy Sierot - by odkryć swoją tożsamość i imię. Czy odnajdzie Herbatę Szczęścia?
I jak rozwiąże swoje sercowe rozterki, próbując zagłuszyć głos serca. Dowiemy się też jak wygląda życie na Wwyspie Nut i kmi są naprawdę złowieszcze instruktorki.

Córka Szklarki - Mori, urodziła się obdarzona wieloma zdolnościami. Książka opowiada o odkrywaniu przez Mori samej siebie, zwątpieniu we własne siły i heroicznej postawie 12-letniej dziewczynki, która ze wszystkich sił próbuje ratować zagrożone koleżanki. Czy uda się jej pokonać wszystkie trudności, i co stanie się ze skradzioną wyspą? - polecam przeczytać ;)

Ścieżki Avenidów - Agnieszka GrzelakCórka Szklarki usamodzielnia się i przenosi do Como. Jednak czy chodzi tu tylko o wyrwanie się z rodzinnego domu i rozpoczęcie nowego życia., czy może stoi za tym tajemniczy Dark? Mori zostaje zaproszona razem ze swoim przyjacielem przez "Avenidów" - ludzi mogący wędrować po książkach - do ich świata. Niestety wkrótce wychodzą na jaw prawdziwe zamiary posłańców. Czy dziewczynie uda się uciec i  uratować kamień Rao oraz swojego przyjaciela?Książka pełna nagłych zwrotów akcji. To trzeba przeczytać. :D

Te trzy części (powyżej) przeczytałam i opisy pod zdjęciami są moje. Niestety jeszcze nie znalazłam w bibliotece tych dwóch części, więc muszą wam wystarczyć chwilowo opisy z neta:Blask Corredo #4 - Tajemnice Skyle

Mori Sedun, zafascynowana niezwykłą atmosferą wyspy Skyle, postanawia na niej zamieszkać, co staje się przyczyną kłótni i niemalże zerwania z Darkiem Holmanem. Mori dołącza do zespołu tancerek, próbując jednocześnie zgłębić tajemnice, jakich pełna jest wyspa. Ma przeczucie, że większość z nich wiąże się z Corredo – krainą, za którą nieustannie tęskni. Zagadki mnożą się na każdym kroku. Dlaczego jasnowłose kobiety nie mogą brać udziału w występach tanecznych? Kim była tajemnicza królowa Lairn? Skąd biorą się niezwykłe uzdolnienia niektórych wyspiarzy? Czy występujące w miejscowych legendach Świetliste Istoty naprawdę istniały? A jeśli tak - skąd przybyły? Wszystko to bardzo zajmuje Mori i pomaga choć na chwilę zapomnieć o konflikcie z Darkiem, który wyruszył na niebezpieczną wyprawę archeologiczną do tajemniczych ruin zagrzebanych pod piaskami pustyni w pobliżu oazy Vadi-Kadal.


Blask Corredo #5 - Szkoła LaOry

LaOra, najstarsza z dawnych mieszkanek wyspy Nut, postanawia założyć szkołę artystyczną dla dziewcząt. Szklarka ma poważne obawy, czy powstanie szkoły nie przyczyni się do wskrzeszenia ducha okrutnych instruktorek, w końcu jednak zgadza się zostać nauczycielką malarstwa na szkle.
Od pierwszych chwil istnienia szkoła staje się bardzo popularna. Zapisują się do niej zarówno uczennice z odległych zakątków Północnego Kontynentu, jak i dziewczęta pochodzące z miejscowych arystokra - tycznych rodów, między innymi dość wybuchowa wnuczka Królowej Keweny i jej odwieczna rywalka, równie nieznośna wnuczka księżnej Morgenrose.
Mori, która pełni obowiązki opiekunki internatu, musi sobie poradzić z gromadą niesfornych dziewcząt. Jedna z nich, tajemnicza Enixa, niepokoi ją szczególnie. Kłopoty sprawia także nowa, nieznana nikomu nauczycielka kaligrafii. Z każdym dniem coraz wyraźniej widać, że nie przebierając w środkach, usiłuje zaszkodzić szkole. Chcąc rozwiązać problemy szkoły, Mori musi po raz kolejny zmierzyć się z niebezpieczeństwem.
Na dzisiaj tyle.
W następną Książkową Środę skupię się na innej - również fascynującej książce.:)
Ktoś czytał  "Blask Corredo" ?
Jeśli tak - jakie wrażenia.
Ja uważam, że książki są wciągające i warte przeczytania. - Zachęcam;)
Ale to tylko moja opinia.


Pozdrawiam
Bajeczna♥

5 komentarzy:

 1. Witaj! ;) Twoje recenzje są bardzo ciekawe i może skusimy się na jedną z tych książek.
  Moje ulubione książki są autora Paulo Coelho Pozdrawiamy Sylwia i Ewelina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja najbardziej lubię "Alchemika" Paulo Coelho, a ty?
   :)

   Usuń
 2. ojj książkowa, bo śwoatowy dzień ksiażki o by jak najwięcej nas czytalo i czytalo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś ciężko przekonać dzisiaj (młodych !) ludzi do książek...
   No ale bądźmy dobrej myśli ;D

   Usuń
  2. wiem i trochę się boję o przyszłość;/

   Usuń