Wstęp

Bajeczna♥ i Kolorowa♥ zapraszają na Tydzień!750najbardziej zwariowany~~wybuchowy~~orzeźwiający~~kolorowy~~owocowy~~Muzyczny~~Filmowy~~Niebanalny~~Książkowy~~Błyskotliwy~~Zaczarowany~~(Do)wolny~~Wirujący

środa, 2 maja 2012

Książkowa Środa

Witam...
... i o ulubione książki pytam ;)
Dziś nadeszła Książkowa Środa, a wraz z nią kolejne  (tym razem 3) dzieła, które wciągnęły mnie tak, że  czytałam z zapartym tchem.
Oto; "Kraina  Elyona"
"Mroczne Wzgórza", "Dolina Cierni" oraz "Dziesiąte Miasto". Rozwinięcia tej trylogii; "Przez noc i mglę" nie czytałam. Jeszcze :d

Kraina Elyona #1 - Mroczne wzgórza
12-letnie bohaterka powieści - Alexa Daley wraz ze swoim tatą co roku przyjeżdża do Bridewell.  Jednak tego roku, postanawia odkryć tajemnicę i zło czające się za murami, które wzniesiono bardzo dawno temu...
Próbując rozwikłać tę tajemnicę Alexa poznaję nowych, niezwykłych przyjaciół, ale też pakuje się w ogromne tarapaty. Jak uda jej się ocalić Bridewell? - Trzeba przeczytać:)
Kraina Elyona #2 - Dolina Cierni
Gdy Alexa pokonała pierwsze niebezpieczeństwo czyhające w Bridewell, myślała, że to już koniec niezwykłych przygód. Ale tymczasem, daleko od miasta, w Dolinie Cierni czeka na nią potężny wróg. Zło w czystej postaci, które tylko czeka, by zaatakować. Jak Alexa podoła czekającemu ją wyzwaniu. Czy odrażające olbrzymy, śmiercionośny Rój i wygłodniała sfora dzikich psów nie przeszkodzą jej w pokonaniu zła. Polecam przekonać się samemu.
Kraina Elyona #3 - Dziesiąte miasto
Yipes porwany, Zło wychodzi z ciemnych zakamarków i ogarnia Krainę Elyona, a Alexa płynie "Latarnią z Warwick" razem ze swym przyjacielem - Armonem - ostatnim z olbrzymów, by ostatecznie pokonać zło.
Wyrusza do legendarnego Dziesiątego Miasta, lecz najpierw musi przemierzyć Szczwane Pole, co wcale nie jest łatwe. Kogo Alexa spotka w Dziesiątym Mieście, jak zdoła pokonać Victora, który panuje w Bridewell i uwolnić Yipesa z jego rąk? I co dziewczyna dowie się o swoim pochodzeniu i rodzinie... To trzeba przeczytać :)


To takie moje krótkie opisy książek, mające was zachęcić do ich przeczytania :)
Ta trylogia jest naprawdę warta przeczytania. Piszę trylogia, bo z tego co czytam to : "Przez noc i mglę" jest
jakby 'cofnięciem się w przeszłość' i opisuje przygody Rolanda Warvolda.

Na dzisiaj to chyba tyle, zapraszam do czytania (postów i książek;p).
W następną Książkową Środę kolejne, warte uwagi powieści.

Pozdrawiam
Bajeczna♥

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz