Wstęp

Bajeczna♥ i Kolorowa♥ zapraszają na Tydzień!750najbardziej zwariowany~~wybuchowy~~orzeźwiający~~kolorowy~~owocowy~~Muzyczny~~Filmowy~~Niebanalny~~Książkowy~~Błyskotliwy~~Zaczarowany~~(Do)wolny~~Wirujący

sobota, 5 maja 2012

Muzyczna Sobota

Hejka!
Dzisiaj zatrzymam się chwilkę nad naszym HITEM na EURO 2012 czyli; 'koko EURO spoko'. :D
Piosenka wzbudza wiele kontrowersji... czemu się zresztą nie dziwie.
Przeczytajcie sami;  Zespół Jarzębina z piosenką "Koko, Euro spoko" podczas koncertu
Tekst;
Cieszą się Polacy, cieszy Ukraina,
Że tu dla nas wszystkich Euro się zaczyna,
Że tu dla nas wszystkich Euro się zaczyna.
Hej!

/Kokokoko Euro Spoko,
Piłka leci hen wysoko, 
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /2x

Nasi dzielni chłopcy to biało-czerwoni,
Wygrać im się uda
Ucieszy się Smuda
Wygrać im się uda
Ucieszy się Smuda
Hej!
/Kokokoko Euro Spoko,
Piłka leci hen wysoko, 
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /2x
Hej!
Orzełki biegajcie żwawo po murawie,
Zdobywajcie gole i będzie po sprawie
Zdobywajcie gole i będzie po sprawie
Hej!
/Kokokoko Euro Spoko,
Piłka leci hen wysoko, 
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /2x
Hej!
Nie myśl sobie bracie, że rady nie damy
Nie kłopocz się siostro
My euro wygramy
Hej!
/Kokokoko Euro Spoko,
Piłka leci hen wysoko, 
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /3x


Link; ŹRÓDŁO

Piosenka już była wyśmiana nawet w Płockiej Nocy Kabaretowej emitowanej przez TVP2 (wiem, bo oglądałam ;P)


Opinie na temat 'Koko Euro Spoko":


"Kiedy po raz pierwszy usłyszałem ten utwór, jako propozycję hymnu reprezentacji, bardzo się uśmiałem. Gdy jednak dowiedziałem się, że będzie to oficjalny hymn, byłem gotów sprzeciwiać się temu. Teraz emocje opadły i wydaje mi się, że dostaliśmy kolejną nauczkę" - powiedział PAP Life Godzic. "Polacy dostali kolejne upomnienie, że jeżeli coś ci się nie podoba, to twórz komitety, a nie działaj po to, żeby je likwidować" - dodał medioznawca.
Godzic przyznał także, że piosenka zespołu Jarzębina zwyciężyła najprawdopodobniej dlatego, że Polacy chcieli uwydatnić swoją tradycję. Jednak wraz ze zmianą czasów, tradycja powinna być przedstawiona inaczej. Dlatego wybór "Koko, Euro spoko" wzbudził takie kontrowersje.
"Widocznie ci, którzy lubią tego typu klimaty muzyczne - zwyciężyli. Było ich więcej, byli lepiej zorganizowani. Dostaliśmy nauczkę: następne wybory czegokolwiek powinny być lepiej przygotowane. Konsumpcjonizm jest sztuką wyboru" - powiedział profesor.
W tym roku, Rosjanie zdecydowali się wysłać na konkurs piosenki Eurowizji zespół "Buranowskie Babuszki" z utworem "Party for everybody". Rosyjski zespół to grupa emerytek w ludowych strojach pochodzących z Republiki Udmurckiej. "Jarzębinę" tworzą z kolei również ubrane w ludowe stroje emerytki z Lubelszczyzny.
Internauci praktycznie od chwili wyboru "Koko Euro spoko" zaczęli porównywać oba utwory zauważając pomiędzy nimi duże podobieństwo. - Mnie się ten hymn kojarzy z Eurowizją i oczywiście z rosyjskim zespołem 'Buranowskie Babuszki', ale to tylko moje zdanie - twierdzi jeden z nich.
ŹRÓDŁO

Link do Rosjańskich Babuszek; BABUSZKI


W zespole śpiewają same kobiety. Najmłodsza ma 32, a najstarsza 82 lata - pisze portal wiadomości24.pl. To właśnie ten zespół z tekstem "Cieszą się Polacy, cieszy Ukraina, Że tu dla nas wszystkich Euro się zaczyna" pokonał takich artystów jak Maryla Rodowicz i Robert Gawliński z Wilkow.
Wiele osób podejrzewa, że piosenka Jarzębiny wygrała konkurs TVP, bo... głosowali na nią kpiarze. SMS-owali na najgorszą propozycję dla żartu i teraz... mamy to, co mamy.Ale są też tacy, którzy mówią wprost: To była najlepsza ze wszystkich piosenek. A wygrała z jednego powodu, bo żadna z propozycji przygotowanych przez wielkich artystów nie była hitem. Ludzie woleli "wiejskie granie z zadziorem" od "wymuskanych bezpłciowych piosenek gwiazd polskiej estrady".Moim zdaniem to żenada. Na taką impreze, pasowałoby coś bardziej..hmn.. z klasą... a nie jakaś piosenka pokazująca Polskę jako zabitą dechami wioske i Polaków, jako wieśniaków z zapadłej dziury. Bo tak to wg. mnie wygląda.
No ale mamy, to co mamy. Teraz trzeba się z tym pogodzić.
Ten utwór sam w sobie nie jest zły, ale nie pasuje do takiego przedsięwzięcia jakim są Mistrzostwa Europy...

A jakie jest Wasze zdanie?
Piszcie;)


Pozdrawiam.
Bajeczna ♥

3 komentarze:

  1. ten tekst mnie , rozwala xd

    OdpowiedzUsuń
  2. Koko koko euro SPOKO!
    Wejdziesz i dodasz się : ?
    http://fashion-by-anita.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń