Wstęp

Bajeczna♥ i Kolorowa♥ zapraszają na Tydzień!750najbardziej zwariowany~~wybuchowy~~orzeźwiający~~kolorowy~~owocowy~~Muzyczny~~Filmowy~~Niebanalny~~Książkowy~~Błyskotliwy~~Zaczarowany~~(Do)wolny~~Wirujący

niedziela, 22 lipca 2012

Książkowy Post

Hejka!
Dzisiaj kolejny książkowy post.
Wystąpią w nim 3 książki, które mnie totalnie oczarowały:
Trylogia
Igrzyska Śmierci

Nie ukrywam, że przeczytałam je dopiero po obejrzeniu filmu "Igrzyska Śmierci" (" The Hunger Games")
Igrzyska śmierci - Suzanne Collins
Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny a musi troszczyć się o młodszą siostrę i chorą matkę, a jest prawdziwa walka o przetrwanie... 
W pierścieniu ognia - Suzanne Collins
Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden.
W "Igrzyskach śmierci" dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają... W drugim tomie trylogii, "W pierścieniu ognia" Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn.W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw... Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty!
Kosogłos - Suzanne Collins
Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą.
Katniss mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem - symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi.


Autorką powyższych książek jest:
Suzanne Collins
Suzanne Collins swoją pisarską karierę rozpoczęła w 1991 roku jako twórczyni telewizyjnych programów dla dzieci.
Zanim stworzyła bestsellerową powieść "Igrzyska śmierci" będącą pierwszą częścią trylogii o mieszkańcach futurystycznego państwa Panem, napisała kilka bajek i opowiadań, a w końcu zasłynęła pięcioczęściowym cyklem kronik o podziemnym świecie i Gregorze - chłopcu, który odkrywa nieznane nikomu obszary.
I ta seria, i "Igrzyska śmierci" przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów "The New York Times", zyskując fantastyczne recenzje zarówno krytyków, jak i czytelników.Suzanne Collins mieszka w Connecticut z rodziną i trzema dzikimi kotami.Trylogia Igrzysk Śmierci zebrała wiele pozytywnych opinii.
Ja sama jestem zaskoczona tym, jak przeżywałam losy bohaterów.
Fantastycznym zwieńczeniem historii jest Kosogłos, choć jego zakończenie jest dość ponure i napawa grozą. Zginęło tylu wspaniałych bohaterów,  sytuacja w Panem jest dość niejasna.
Zresztą - przeczytajcie sami, polecam!


Dodam tylko, że tej historii nie da się ot tak, zapomnieć. Każdy 'mól książkowy' (i nie tylko) się ze mną zgodzi. Ta przygoda wciąż ożywa w sercach czytelników.


Pani Collins - chylę czoła!


Bajeczna


4 komentarze:

 1. Zawsze jak widzę że ktoś pisze o Igrzyskach to mam zaciesz :D Ja przeczytałam tą książkę przed filmem. Jakoś tak na początku stycznia czytałam już W pierścieniu ognia. I to na komputerze :D Mogłabym komuś wysłać, mam wszystkie części. Tak samo Zmierzch - nie czytałam tych książek w książkach tylko w Wordzie :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Igrzyska Śmierci - jedyna trylogia, która naprawdę mnie wciągnęła.
  POzdrawiam i zapraszam na: tomek-lista.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam tę trylogię! :) i podoba mi się Twój blog, dlatego proponuję wzajemne obserwowanie :) Co Ty na to? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Własnie zabieram sie za czytanie Igrzysk śmierci :D

  Aniaa - http://ja-czyli-aniaa.blog.pl/ - serdecznie zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń